«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

ДАБІ переводить дозвільні процедури та інспекційні заходи в публічну площину

10.10.2018

Держархбудінспекція переводить у публічну площину основні напрямки своєї діяльності. З цією метою розширюється функціонал онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ, що вже працює на офіційному сайті органу держархбудконтролю. На цьому наголосив 9 жовтня Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев під час виробничої наради з керівниками територіальних органів відомства.

За його словами, лише відкритістю та публічністю можливо ефективно впорядкувати процеси у містобудівній діяльності та забезпечити захист інтересів як громадськості, так і забудовників. Тому прийнято рішення винести процедури в будівництві в онлайн-площину.

Сьогодні ПРОЗОРА ДАБІ – це відкрита система розгляду дозвільних документів щодо об’єктів будівництва із значним класом наслідків (відповідальності) – СС3. Забудовники в онлайн режимі можуть відслідкувати кожен етап розгляду поданої до Держархбудінспекції документації – на отримання дозволу, внесення змін чи видачу сертифіката.

Однак до кінця місця до онлайн-платформи буде підключено всі територіальні органи ДАБІ та у системі відображатиметься інформація по об’єктах із середнім класом наслідків (СС2).

Крім того, онлайн-платформа вже доповнена Відкритою системою проведення інспекційних заходів у будівництві, до якої послідовно підключають територіальні органи Держархбудінспекції.

У системі міститиметься інформація про всі позапланові перевірки щодо об’єктів незначного, середнього та значного класу наслідків, замовниками яких є юридичні особи.

За адресою будівництва чи назвою замовника кожен зможе отримати вичерпні відомості щодо підстав проведення перевірок, дати видачі направлення на перевірку та результатів позапланового контрольно-інспекційного заходу.

Таким чином, громадяни отримають реальну картину того, що відбувається у сфері містобудування їх регіону. Знатимуть, що та як будується на їх території. А суб’єкти містобудування зможуть перевірити законність проведення контрольно-інспекційних заходів щодо них.

«Це додаткова гарантія для забудовника, що до нього не прийшли з перевіркою просто так, що не має зловживань. Він зможе зайти в систему та побачити підстави перевірки, що є направлення, тобто все робиться у рамках закону», – відзначив Олексій Кудрявцев.

Голова Держархбудінспекції також наголосив, що сервіс допоможе виявити можливі зловживання і з боку запитувачів, які звертаються до ДАБІ щодо проведення перевірок. Адже інформація про заявників також відображатиметься в системі.

«Сьогодні є випадки, коли до нас звертаються, наприклад, з Києва про проведення перевірок будівництва в Херсонській області. Є й такі, що надсилають по 5-7 звернень в день щодо взагалі різних об’єктів будівництва. ПРОЗОРА ДАБІ продемонструє реальну картину, хто дійсно занепокоєний незаконною забудовою на своїй території, біля свого будинку чи у історичних частинах міст, а хто просто маніпулює наданими законом можливостями. Із запровадженням онлайн-платформи публічною стає як робота органів держархбудконтролю, так і забудовників та усіх інших учасників містобудівного процесу», – зауважив Олексій Кудрявцев.


Інформація використана з сайта ДАБІ


Назад в раздел