«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

Мінрегіон скасував централізований розрахунок кошторисної заробітної плати у будівництві

11.09.2018

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вніс зміни до Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів. Згідно з ним, скасовується регулювання Мінрегіоном розміру кошторисної заробітної плати у будівництві та спрощується процедура складання інвесторської кошторисної документації. Відповідний наказ Мінрегіону від 27.07.2018 №196 набрав чинності 4 вересня 2018 року.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«З минулого року ми неодноразово обговорювали можливість скасування практики централізованого розрахунку фіксованої кошторисної заробітної плати та спрощення процедури розрахунку кошторисної документації в рамках децентралізації. І ми це зробили. Такі зміни дозволять визначати справедливу ринкову оплату праці для будівельників, сприятимуть покращенню інвестиційного клімату та дерегуляції в галузі», — сказав він.

Відповідно до змін, розмір кошторисної заробітної плати на стадії розроблення проектної документації визначається замовником (інвестором) самостійно, виходячи зі статистичних даних щодо середньомісячної заробітної плати штатних працівників у будівництві та прогнозного індексу споживчих цін.

При складанні ціни пропозиції учасника (підрядника) конкурсних торгів (договірної ціни) розмір кошторисної заробітної плати визначається учасником, виходячи із середньомісячної заробітної плати одного працівника в режимі повної зайнятості, яку учасник планує отримувати на об’єкті будівництва, з урахуванням системи оплати праці, яка встановлена на підприємстві відповідно до Закону України «Про оплату праці».

При взаєморозрахунках за обсяги виконаних будівельних робіт розмір кошторисної заробітної плати визначається, виходячи з розміру, передбаченого у договірній ціні, погодженої із замовником. Уточнення розміру кошторисної заробітної плати здійснюється відповідно до умов договору підряду.


Інформація використана з сайта Мінрегіону

Назад в раздел