«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

У Широківській громаді Миколаївської області відкрили тимчасову школу замість зруйнованої внаслідок агресії рф

03.06.2024


У суботу, 1 червня, до Дня захисту дітей, у Широківській громаді в Баштанському районі відкрили тимчасову школу, адже сільська школа була повністю зруйнована внаслідок агресії рф. Проєкт був реалізований фондом savED разом із партнерами, надаючи майже 200 дітям можливість продовжити навчання.

У відкритті взяли участь начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім, його заступник Олександр Трайтлі, позаштатний радник начальника ОВА Андрій Зінченко, позаштатний радник першого заступника начальника ОВА Дмитро Тарасенко, начальник Баштанської РВА Владислав Дмитрів, директорка департаменту освіти та науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська, співзасновниця благодійного фонду savED Анна Новосад, співзасновниця savED та керівниця відділу впровадження Анна Пуцова.

«Відкривати 1 червня освітній простір на Миколаївщині - вже добра традиція команди savED. Торік у цей день фонд презентував освітні центри у Миколаєві, сьогодні - відкриває тимчасову школу у селі, де заклади освіти повністю зруйновані ворогом. Це дуже сучасний та комфортний простір, де діти захочуть навчатися. Рівень навчання тут значно покращиться, адже все зроблено якісно і з турботою про дітей», - сказав Віталій Кім.

Зазначимо, що це вже друга тимчасова школа, яку savED облаштував в області. За понад рік роботи savED на Миколаївщині, вже створено в регіоні 20 освітніх центрів для дітей і молоді, облаштовано 5 укриттів та йде робота ще над 6, у 12 громадах savED реалізує програму для молоді UActive.

Співзасновниця благодійного фонду savED Анна Новосад підкреслила важливість об'єднаних зусиль для створення освітнього простору.

«Широківська громада для нас дуже символічне місце і приклад, як завдяки спільним зусиллям на руїнах внаслідок агресії рф можна зробити яскравий і дитиноорієнтований освітній простір. Щоб облаштувати цю школу ми об'єднали партнерів - міжнародні організації й фонди, бізнес та меценатів. І таким чином, кожен доклав свій «клаптик», аби ми разом змогли дати дітям можливість навчатись вже зараз, поки у село прийде велика відбудова і буде відновлена їхня зруйнована школа», - зазначила Анна Новосад.

До створення тимчасової школи долучились зокрема проєкт «U-Lead з Європою», спільно із яким savED створив освітній центр «Вулик», а також фонди Choose love та Reimagine Ukraine, бізнеси Lenovo, Bakehouse та Henkel, краудфандингова платформа «Моє Місто», а також Максим Іщенко з приватним донатом.

«Рік тому, приїхавши сюди, нас зустріли руїни школи й водночас очі дітей, яким ніде було зустрітись на урок, пограти в настільні ігри чи почитати книжку. І вже сьогодні вони мають освітній центр з гаджетами, технікою і міні-бібліотекою, а також низку освітніх просторів для проведення занять та консультацій. А для безпеки дітей і вчителів облаштоване комфортне укриття», - додала співзасновниця savED та керівниця відділу впровадження Анна Пуцова.

Збір коштів на тимчасову школу в Широківській громаді фонд savED оголосив рік тому під час літньої кампанії «До школи знов». Ця школа - один із результатів тогорічної кампанії й відкриває її фонд напередодні нового сезону «До школи знов», який лунатиме з лейтмотивом #Двіжуй_за_дітей. У межах кампанії savED планує збирати кошти на рюкзаки з начинням для навчання під час відключень для дітей з кількох деокупованих громад Миколаївщини та залучати бізнес й меценатів для облаштування укриттів і тимчасових шкіл.

Довідково

savED - благодійний фонд, що займається відновленням доступу до освіти у громадах, що постраждали від війни. Фонд облаштовує укриття, освітні центри «Вулики» відновлює постраждалі приміщення шкіл, облаштовує тимчасові освітні простори, а також залучає підлітків до відбудови та розвитку власних громад через програму UActive. Фонд працює у Чернігівській, Київській, Миколаївській, Харківській, Дніпропетровській областях.


447235736_844932724335209_4648322239980681027_n.jpg

447206432_844933011001847_6633917250159296704_n.jpg

447265042_844932991001849_2730478709929424641_n.jpg

Миколаївська обласна військова адміністрація

Назад в раздел