«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

Уряд схвалив постанову, яка прискорить перегляд застарілих галузевих будівельних норм у промисловості та транспорті

08.04.2019

3-го квітня 2019 року на своєму засіданні Уряд схвалив постанову «Про внесення змін до Переліку центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належить питання нормування у будівництві». Її впровадження дозволить впорядкувати, систематизувати і тим самим прискорити перегляд застарілих галузевих норм у будівництві — будівельних норм і правил (СНіПів), які стосуються проектування виробничих об’єктів у різних галузях, зокрема, промисловості та транспортній інфраструктурі.

Проект постанови було розроблено Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

«В Україні все ще діє близько 60 СНіП та СН — галузевих будівельних норм та правил, що затверджувались ще в Радянському Союзі. І їх вкрай потрібно переглянути та оновити. Сьогодні, згідно з чинним Переліком центральних органів виконавчої влади, це питання відноситься до повноважень міністерств, деяких державних служб і агентств. Проте у чинному Законі України «Про будівельні норми» чітко прописано, що нормування у будівництві мають здійснювати лише міністерства. І через цю колізію оновлення таких важливих вузькоспеціалізованих норм сьогодні гальмується. Саме тому Мінрегіоном було розроблено відповідні зміни до Переліку і визначено конкретну компетенцію кожного з міністерств у здійсненні повноважень щодо нормування у будівництві», — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Ці зміни дозволять впорядкувати та систематизувати роботу з перегляду таких застарілих галузевих будівельних норм як СНіП. Це, у свою чергу, сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості промислового будівництва в Україні.

СНіП та СН (будівельні норми та правила) – основні загальносоюзні нормативні акти у будівництві, що затверджувались Держбудом СРСР для обов’язкового застосування на території СРСР. Вони мають переважно галузеву специфіку та стосуються технологічного проектування різноманітних об’єктів виробничого призначення, транспорту, гідротехнічних споруд, підземних газосховищ, підземних гірничих виробок. Ці норми можливі до перегляду виключно міністерствами, які формують політику щодо таких об’єктів.


Інформацію використано з сайту Мінрегіону

Назад в раздел