«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

В Україні планують ввести страхування відповідальності будівельників за зведений ними об’єкт

16.11.2021


До другого читання у ВР готується один з ключових документів реформи містобудівної галузі — законопроєкт №5655. Ним, зокрема, передбачено й страхування відповідальності будівельників за зведений ними об’єкт нерухомості. З цього приводу ведуться переговори авторів законопроєкту зі страховими компаніями, відповідними асоціаціями та представниками Національного Банку України. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська. 

«Страхування відповідальності за помилки, які можуть бути допущені під час будівництва — це важливий аспект реформи містобудівної галузі. Замовник, особливо якщо це — держава або громада, повинен мати гарантії, що людський фактор не призведе до непередбачених фінансових витрат. Звісно, будівельники несуть відповідальність за об’єкт, який звели, але часто, в разі допущених помилок, компенсацію стягнути не можна.  Це потрібно виправляти, тому ми проводимо переговори із страховими компаніями, щоб разом розробити чіткий механізм», — наголосила Наталія Козловська. 

Заступниця Міністра також зауважила, що наразі робота над внесенням змін до законопроєкту №5655 продовжується. Рекомендації НАЗК враховані. 

Зазначимо, законопроєкт №5655 впроваджує масштабну цифровізацію процесів та реєстраційних процедур у будівництві. Крім того, документ передбачає низку превентивних заходів, які у майбутньому не дозволять зводитись «нахалбудам» або «будинкам-монстрам». 

Зауважимо, у вересні цього року, в рамках реформи, було ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) і створено новий цифровізований орган з відмінною структурою, повноваженнями та принципами роботи — Державну інспекцію архітектури та містобудування (ДІАМ). 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що реформа містобудівної галузі базується на трьох основних принципах — децентралізації, цифровізації та відповідальності.


Інформацію використано з сайту МінрегіонуНазад в раздел