«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

З 1 КВІТНЯ ВСТУПАЮТЬ В ДІЮ НОВІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ ЩОДО ІНКЛЮЗИВНОСТІ БУДІВЕЛЬ

26.03.2019

1 квітня 2019 року набирають чинності нові державні будівельні норми щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору в Україні для маломобільних груп населення – ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».

«Для Мінрегіону створення безбар’єрного простору є одним із головних пріоритетів. І це те, що має бути обов’язково в Україні, як в державі, яка прагне до реального європейського майбутнього. Ми маємо більше звертати увагу на проблеми людей з інвалідністю та інших маломобільних груп, створювати комфортний простір, доступний для кожного, і робити це за сучасними вимогами, а не для галочки. Саме тому був розроблений новий важливий ДБН щодо інклюзивності будівель, який вступає в дію вже з 1 квітня цього року», – сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

У новому ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» міститься близько 100 якісних змін для безпеки і комфорту кожного, у першу чергу, людей з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп населення: людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок.

Парцхаладзе наголосив, що в нових нормах не тільки посилено обов’язковість влаштування елементів безбар’єрності, а й наведені всі технічні характеристики та конкретні наочні приклади такого впровадження, враховуючи існуючий зарубіжний досвід. Зокрема, щодо проектування:

- пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;

- тактильних та візуальних елементів доступності: тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць та позначень шрифтом Брайля, аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору;

- іншого візуального інформування, дублювання важливої звукової інформації текстами, організації сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху та інші важливі зміни.

Сьогодні за даними Держстату в Україні налічується близько 3 млн осіб з інвалідністю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я інвалідність в Україні мають близько 10% від всього населення. 80% з цих людей є працездатним та активним. Проте реалізація їх прав неможлива доти, доки в Україні не буде створено реального безбар’єрного простору. «Зараз же майже 90% пандусів збудовані неправильно, немає тактильної плитки і більшість людей навіть не знають, для чого вона потрібна, відсутні елементи доступності для іншого маломобільного населення. Так не має бути! І новий ДБН направлений, у першу чергу, на ефективне вирішення цієї проблеми», – відмітив Парцхаладзе.

Зараз Україна переходить до найбільш важливого етапу - впровадження нових норм і особи, які проектуватимуть, будуватимуть та вводитимуть нові об’єкти в експлуатацію відповідно до нових ДБН будуть нести повну відповідальність за те, як це зроблено. «ДБНи є обов’язковими до виконання і хочу нагадати проектувальникам, архітекторам, будівельникам, що всі проекти, які розробляються і об’єкти, що зводяться, повинні відповідати чинним вимогам ДБН», - підкреслив Парцхаладзе.

Довідково:

Новий ДБН розроблений ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну діючого ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini image_new_gallery_mini Інформацію використано з сайту КБУ

Назад в раздел