«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

Глава Єврокомісії оголосила про новий пакет підтримки на €2,3 мільярда для відновлення України

11.07.2025


Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн сьогодні представила новий пакет угод на суму 2,3 млрд євро з міжнародними та двосторонніми державними фінансовими установами для підтримки зусиль України з відновлення та відновлення. Це свідчить про непохитну прихильність ЄС до відновлення України та її майбутнього в ЄС.

Новий пакет угод на суму 2,3 млрд євро, підписаний з міжнародними та двосторонніми державними фінансовими установами в рамках Інвестиційної Рамки України, включає в себе 1,8 млрд євро кредитних гарантій і 580 млн євро грантів. Очікується, що мобілізують до 10 млрд євро інвестицій в Україну.

Крім того, виконуючи свої зобов'язання на минулорічній конференції з відновлення України в Берліні, президент фон дер Ляєн оголосила, в рамках Team Europe, найбільшого фондового фонду в Україні: новий Європейський флагманський фонд реконструкції України, підтриманий Європейською Комісією — через Європейський інвестиційний банк — Франція, Німеччина, Італія та Польща.

З початковим капіталом 220 млн. євро, Фонд має на меті мобілізувати 500 млн євро до 2026 року, а подальший збір коштів передбачає поліпшення умов безпеки. Флагманський фонд сприятиме розвитку екосистеми прямих інвестицій в Україні, залученню нового капіталу та максимізації синергії з існуючими гравцями ринку.

Президент сказав: «Сьогодні ЄС підтверджує свою роль як найсильнішого партнера України. Не тільки її головний донор, а й ключовий інвестор у майбутньому. З підписаними угодами на суму 2,3 млрд євро ми прагнемо відкрити до 10 мільярдів євро інвестицій, щоб відновити будинки, відновити лікарні, відродити бізнес і забезпечити енергетику. Це солідарність у дії. Україна щодня наближається до ЄС — в енергетиці, освіті, роумінгу та культурі. Європа стоїть з Україною — сьогодні і завтра.

Активізація інвестицій ЄС у майбутнє України

 Сьогоднішні угоди включають:

  • Підтримка МСП: 500 мільйонів євро гарантії та гранти на допомогу малому бізнесу України, включаючи стартапи та тих, хто наймає ветеранів та переміщених осіб.
  • Мобілізація стратегічних інвестицій: 600 млн євро на великі проекти приватного сектора в ключових секторах, таких як енергетика, транспорт і виробництво.
  • Відновлення міст і громад: 520 мільйонів євро на муніципальну інфраструктуру в постраждалих від війни районах, включаючи охорону здоров'я, міську мобільність та житло.
  • Енергетична безпека та зелений перехід: 265 мільйонів євро на стабілізацію енергосистеми України, відновлення потужностей відновлюваної енергетики та підвищення енергоефективності.
  • Критична інфраструктура: 310 млн євро на ремонт і відновлення критично важливої інфраструктури, включаючи житло, лікарні та медичні установи.

З запуском цих нових інвестиційних програм загальні зобов' язання ЄС в рамках Інвестиційної Рамки України тепер становлять 5,7 млрд євро, що, як очікується, залучить понад 18 мільярдів євро інвестицій.

Забезпечення бюджетної стабільності в Україну

Єврокомісія також оголосила про свою пропозицію щодо четвертої виплати в рамках Pillar I Українського фонду — Плану України — очікуваного в серпні. Це четвертий платіж, вартістю до 3,05 млрд євро,

Паралельно Комісія сьогодні виділяє 1 млрд євро в рамках шостого пакету макрофінансової допомоги ЄС на суму 18,1 млрд євро (MFA), який має бути повністю виплачений до кінця 2025 року. З цією виплатою загальна сума кредитування України під цим МЗС сягає 8 млрд євро з початку року.

Тісніші зв'язки з Україною

У той час як ЄС вживає заходів для підтримки зусиль з відновлення та відновлення України, він також зміцнює інститути країни та сприяє довгостроковій сталості. У цьому контексті конференція стане нагодою продемонструвати та представити ключові ініціативи, спрямовані на зміцнення потенціалу України, такі як нещодавній запуск програми EU4Reconstruction, яка сприятиме належному врядуванню та допоможе Україні впроваджувати реформи та керувати відбудовою, або схвалення Меморандуму про взаєморозуміння з приватним сектором страхування, який допоможе розблокувати інвестиційні потоки та забезпечити покриття ризику війни. ЄС також активізує оборонні ініціативи, включаючи Стратегічне полегшення озброєнь в Європі (SAFE) та реформи Європейського оборонного фонду, що принесе користь промисловості та військовим зусиллям України.

ЄС також підтримує культурний та освітній розвиток України, а також її шлях до інтеграції до ЄС. Нова ініціатива Team Europe розгорне понад 60 скоординованих дій для захисту культурних цінностей та підтримки професіоналів спадщини, в той час як додаткові 2 мільйони євро в рамках «Креативної Європи» будуть виділені на підтримку українських митців та культурних інституцій. ЄС також планує асоціювати Україну з програмою Еразмус+, що дозволяє молодим українцям навчатися, навчатись та зростати разом зі своїми однолітками по всій Європі. Крім того, Україна досягає прогресу на своєму шляху до інтеграції до ЄС, з ключовими досягненнями, включаючи впровадження нових преференційних торговельних угод та майбутній запуск ініціативи «Roam Like at Home», яка дозволить українцям користуватися мобільними телефонами в ЄС без додаткових витрат і поширить ті ж переваги для європейців, які можуть перебувати в Україні.

Фоновий фон

Ця конференція з відновлення України 2025 року, що відбулася в Римі 10-11 липня, має на меті зберегти міжнародну увагу на відновлення України, під час війни та після неї. Це платформа для узгодження політичної підтримки та мобілізації фінансування.

Цьогорічна конференція знаменує собою четверте видання серії щорічних політичних заходів високого рівня, присвячених швидкому відновленню України та довгостроковій відновленню після повномасштабної агресії Росії.

Президент Урсула фон дер Ляєн взяла участь у конференції з відновлення України, віцепрезидент Raffaele Fitto, разом з комісарами Валдісом Домбровскісом, Андріусом Кубілюсом, Мартою Кос, Даном Йоргенсеном, Катериною Захарєвою та Гленном Мікалєф.











European Commission

Назад в раздел