«Гільдія інженерів технічного нагляду
за будівництвом об’єктів архітектури»

Україна та Канада обговорили перспективні сектори для інвестицій у післявоєнній відбудові

21.05.2025


У рамках робочого візиту до Канади Міністр фінансів України Сергій Марченко провів зустріч із канадським бізнесом та українським бізнесом в Канаді. Також відбувся Круглий стіл із провідними канадськими пенсійними та інвестиційними фондами за участі Міністра фінансів Канади Франсуа-Філіпа Шампаня.

Сторони детально обговорили перспективи участі Канади у масштабній програмі післявоєнної відбудови України.

Сергій Марченко подякував канадським партнерам за всебічну підтримку та наголосив на важливості залучення приватного капіталу до відбудови – через надійні механізми партнерства та прозору реалізацію проєктів.

Міністр фінансів України окреслив перспективні сектори для інвестицій:

“Сьогодні Україна відкриває широкі можливості для приватного сектору. Відбудова стане масштабним інвестиційним проєктом, який потребуватиме комплексного підходу. Понад 500 млрд доларів США – така попередня оцінка потреб, зроблена Світовим банком. Основні пріоритети включають оборонно-промисловий комплекс, житлове будівництво, модернізацію енергетичної інфраструктури, агросектор, логістика, розмінування”.

Очільник Мінфіну також відзначив, що Канада вже надає значну підтримку Україні у сферах гуманітарного розмінування та відновлення критичної, зокрема енергетичної, інфраструктури.

Зі свого боку, Уряд України впроваджує масштабну програму реформ, що охоплює ключові сфери економіки та відповідає рекомендаціям МВФ, Світового банку і Європейської Комісії.

“Навіть в умовах війни Україна рішуче просувається шляхом реформ і євроінтеграції, що відкриває нові можливості для бізнесу та інвестицій. Уряд формує прозоре і передбачуване середовище, щоб залучати якнайбільше інвесторів до проєктів в Україні”, – сказав Міністр фінансів України.

З метою ефективної реалізації проєктів із відновлення Мінфін України впроваджує реформу управління публічними інвестиціями (Public Investment Management, PIM). Вона передбачає системний і прозорий підхід до визначення інвестиційних пріоритетів.

У 2024 році було схвалено Єдиний проєктний портфель здійснення публічних інвестицій, що складається з 789 проєктів вартістю 57,8 млрд доларів США. 

На 2025 рік заплановано фінансування у розмірі 5 млрд доларів США для 91 проєкту. 

Сергій Марченко закликав бізнес та фонди інвестувати у відновлення, відбудову та розвиток України.

Учасники зустрічі продемонстрували інтерес до інвестицій в Україну та взаємовигідної співпраці, що підтримає зусилля з відновлення.

Водночас сторони обговорили механізми зниження ризиків та страхування воєнних ризиків, зокрема, започатковані спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку й Міжнародною фінансовою корпорацією розвитку США. Міністр додав, що одним із рішень може стати страхування інвестицій Урядом Канади.

Організаторами зустрічі з бізнесом були Торгова палата Альберта-Україна, Українсько-канадська професійна бізнес-асоціація, Мережа українських професіоналів в Альберті “Гривня”.

Участь у Круглому столі взяли представники:

  • Export Development Canada (експортне агентство Канади),

  • CDPQ Global Investment Group,

  • Canada Pension Plan Investment Board,

  • Alberta Investment Management Company,

  • British Columbia Investment Management Corporation,

  • Ontario Municipal Employees Retirement System,

  • Ontario Teachers' Pension Plan Board,

  • CIBC Capital Markets.


213.jpg






















Міністерство фінансів України

Назад в раздел